Lokalita: Primošten - Bilo

Bilo se nachází ve střední Dalmácii 5 km před centrem „perly Jadranu“ – Primoštenem a jedná se vilovou apartmánovou čtvrť určenou k letní rekreaci.

Vila Milada se nachází přímo na břehu malého mořského zálivu s průzračnou tyrkysově modrou vodou. Při procházce podél vody, jen pár desítek metrů po pobřeží, se před Vámi otevře pohled v Chorvatsku tak vzácný – na otevřené volné moře.

Poloha vily má i jiné výhody, než je její umístění v blízkosti starobylého, turisty pro svou krásu hojně navštěvovaného Primoštenu...

Zajímavá místa v okolí

V okolí Primoštenu (Bilo) jsou i další přírodní a kulturní zajímavosti, kterými můžete obohatit svou dovolenou. Např. nedaleko od 20 kilometrů vzdáleného Šibeniku, v jehož středověkém jádru najdete katedrálu sv. Jakuba zapsanou na seznamu kulturního dědictví UNESCO, se nachází úžasné vodopády národního parku Krka.

Opačným směrem od Bila, po 35-ti kilometrech jízdy po „magistrále“, narazíte na přímořské lázeňské městečko Trogir. Toto „městské muzeum“ je další chorvatskou památkou na seznamu UNESCO.

Po dalších 20ti kilometrech Vám své antické brány otevře největší město chorvatského pobřeží, kulturní, vzdělávací, společenské a dopravní centrum střední Dalmácie – Split. Město mimořádně bohaté na kulturní památky, plné kostelů, muzeí, nočních podniků, restaurací a kaváren. Nejvýznamnější památkou je palác římského císaře Diokleciána zapsaný v seznamu UNESCO od roku 1979.

V blízkosti Bila se ještě nachází národní park Kornati (60km).

K tomu všemu stovky kilometrů jedinečného pobřeží a krásných pláží v jednom z nejslunnějších míst v Evropě!

Doprava

Abyste veděli, jak se do Bila nejlépe dostat, připravili jsme pro Vás krátký itinerář.


Zvětšit mapu

Přes rakouský Graz na slovinský Maribor. Ze slovinských hranic po dálnici směr Záhřeb. Před Záhřebem uhnete vpravo na dálnici směr SPLIT. Po ní až do sjezdu na ŠIBENIK cca 340 km, kde sjedete a pokračujete po silnici cca 5 km. Po projetí tunelu Dumbočica NEUHNOUT VPRAVO (Šibenik centrum), ale jet rovně směr TROGIR – dále Primošten – Split. Pokračujete cca 17 km podél pobřeží až do BILA.
Od označení Bilo ujedete asi 1 km, pak se před Vámi objeví hluboký záliv, na jehož druhé straně se nachází Vila Milada. Přejedete po sypané hrázi a těsně za ní zahnete vpravo na malý parking, od něhož vede mezi zeleným domem a tůjemi úzká kamenitá cesta. Po cca 70m minete žlutý dům po pravé straně, pak prázdnou parcelu a následuje parkoviště naší vily. Dole u moře uvidíte bílou vilu s fialovými okny = Vila Milada.

Bez domácích mazlíčků

Přijměte prosím naši omluvu, ale pobyt není vhodný pro vaše domácí mazlíčky (psy, kočky).

Bazén s mořskou vodou

Od sezony 2011 je k dispozici bazén 5x10m s mořskou vodou.

bazén s mořskou vodou 5x10m